ANAHTAR TESLİM RÜZGAR ÖLÇÜM İSTASYONU KURULUMU


Projenin ihtiyacına uygun olarak farklı yüksekliklerde rüzgar ölçüm direklerinin imalatı ve tedariği yapılabilmekle birlikte ana ölçüm grupları aşağıdaki gibidir:

60m

80m

105m

135m

Yüksekliğin yanı sıra proje sahasının meteorolojik koşullarına göre 3 farklı tipte rüzgar ölçüm direği imal edilmektedir: 

XMAST Serisi Normal Koşul Direkleri

XMAST-H Serisi Ağır Şart Direkleri

XMAST-HP Serisi Çok Ağır Şart Direkleri

Sadece mekanik aksam tedariği tecih edecek müşterilerimiz için imalatlarımızın yanı sıra montaj sırasında ihtiyaç duyulacak çelik gergi telleri, hırdavatlar, temal ankrajları ve sensör bağlantısında kullanılacak bom kollarınıda tedarik ederek montaja hazır şekilde sahaya sevkini sağlamaktayız. 

Yatırımcılarımızın RES ön-lisans başvurusu öncesinde yürütmesi zorunlu rüzgar ölçümünün resmi olarak başlayabilmesi için gerekli MGM (Meteoroloji Genel Müdürlüğü) başvurularını yatrıcımcımız adına yürütmekte, saha denetimleri sırasında teknik süpervizör olarak hazır bulunmaktayız. Sunduğumuz hizmet aşağıdaki alt basamaklardan oluşmaktadır:

- Meteoroloji genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılması 
- Meteoroloji genel Müdürlüğü’nce başvuru evraklarının kontrol edilmesi 
- Meteoroloji genel Müdürlüğü’nce kabulün yapılması

Rüzgar ölçüm istasyonlarının kurulumu tamamı yüksekte çalışma eğitimine sahip, GWO sertifikalı ekiplerimiz ile gerçekleştirilmektedir. Alanında tecrübeli ekibimiz ile sahadaki temel işlerinden ölçüm elektroniklerinin devreye alınmasına anahtar teslim kurulum hizmetini sunmaktayız. 

Vergi kaybını en aza indirmek için alanında uzman ekiplerimiz rüzgar ölçüm istasyonlarımızın planlı bakımlarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca olası bir arıza durumunda en geç 24h içerisinde sahada olacak şekilde hazır bekleyen müdahale ekiplerimiz, ölçüm kampanyası tamamlandığında maksimim geçerli veri sağlanmasını garanti eder. 

Müşterilerimizin talebi halinde ölçüm istasyonlarından gelen veriler günlük olarak kontrol edilerek olası arızalar tespit edilir. Ayrıca aylık periodda veri analiz raporları paylaşılarak ölçüm kampanyası süresince sonuçların takip edilmesi sağlanır