apqp-wind tuv-logo

+90(232)7001030 | info@xgen.com.tr
İME ENERJİ SANAYİ VE TİC. A.Ş

#neXtGENerationEngineering

001.

MEKANİK İMALATLAR

KULE İÇİ AKSAM İMALATLARI

Rüzgar türbini kule imalatçılarına uluslararası standartlarda içi aksam imalatları gerçekleştirilmektedir. Bu kapsam dahilinde aşağıdaki parçaların tamamı imalat edilmekte, proje ihtiyacı olan kaplaması sağlanmakta ve kule üreticisinde montaj hazır şekilde sevk edilmektedir. 


 • Kule içi platformlarının imalatı 
 • Kule içi merdivenleri ve bağlantıları
 • Kule içi kablo hatları ve bağlantıları 
 • Kule içi ve dış korkuluklar, ara yürüyüş yolları ve ızgaraları
 • Kule erişim merdivenleri, ızgaraları ve basamakları
 • Kule giriş kapısı

Bu kapsamda LEITWIND ve EWT Marka türbinlerde kullanılan kule içi aksamlar imal edilmiştir. Çalışılan türbin marka ve modellerinin genişletilmesi için çalışmalar devam etmektedir. 

XGEN

TRANSPORT FRAME IMALATLARI

Üretilen rüzgar türbinlerinin ana ekipmanları olan kanat, jeneratör gibi parçaların üretim tesisinden sahaya sevkiyatı sırasında kullanılan, yüksek kalite beklentisine sahip çelik konstrüksiyon imalatlardır. Üretimini yaptığımız taşıma aparatları dünyanın dört bir yanındaki sahalara rüzgar türbinlerinin güvenle taşınmasını sağlamaktadır. 

XGEN

NACELLE (JENERATOR) AKSAM İMALATLARI

Rüzgar türbini jeneratör imalatı yapan fabrikalara, ihtiyaç duydukları mekanik aksamlar yüksek kalitede imal edilmektedir. Bu kapsamda yüksek hassasiyet beklentisinin olduğu hem kaynaklı hem talaşlı imalat içeren parçaların imalatları gerçekleştirilmiştir. 

Bu kapsamda şimdiye kadar ENERCON firmasına hizmet verilmiş olup, çalışılan firma sayısının arttırılması için çalışmalara devam edilmektedir. 

XGEN

RÜZGAR ÖLÇÜM DİREĞİ İMALATI

Rüzgar enerji santralleri geliştirme sürecinde gerçekleştirilen rüzgar ölçüm direklerinin imalatı yapılmakta olup, hırdavatları, bom kolları ve ankrajları ile birlikte montaja hazır halde sevk edilmektedir.


Bu kapsamda 3. parti bağımsız firmalar tarafından statik analizleri tamamlanmış, IEC61400-12:2017 standardına uygun, farklı yüksekliklerde ve farklı buz yükü taşıma kapasitesinde modellerimiz bulunmaktadır. 

 • XMAST Serisi Normal Koşul Direkleri
 • XMAST-H Serisi Ağır Şart Direkleri
 • XMAST-HP Serisi Çok Ağır Şart Direkleri


Direklerimizin tamamı 60m.'den başlayan 135m.'ye kadar giden yüksekliklerde dizayn edilmiştir. Projenin ihtiyacına uygun yükseklik ve meteorolojik koşullarda imal edilerek, sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmakta, sonrasında ise kırmızı/beyaz boyanmaktadır. 

XGEN

KANAT ÜRETİMİ AKSAM İMALATLARI

Rüzgar türbini kanat imalatı yapan fabrikalara, ihtiyaçları doğrultusunda imalat sırasında kullanılan mekanik imalatlar ile, kanat fabrikasının kalıplarında kullanılan yürüyüş yollarının imalatları gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda:


 • Kanat kalıp yürüyüş yollarının imalatı
 • İmalat sırasında kullanılan ekipmanlar ve sarf malzemeler

Bu kapsamda TPI ve AERO firmalarına hizmetler sunulmuş olup, hizmet verilen firma sayısının arttırılması için çalışmalar devam etmektedir.

XGEN

DİĞER MEKANİK İMALATLAR

Endüstriyel tesislere ihtiyaçları doğrultusunda kaynaklı imalat, talaşlı imalat ve döküm parça imalatları gerçekleştirilmektedir.

Tüm imalatlarımız Bureau Veritas tarafından denetlenen kalite yönetim sistemimiz kapsamında titizlikle ve yüksek kalite anlayışı ile gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda farklı sektörlerden çok sayıda firmaya kadar hizmet verilmiş olup, imalatlar özellikle savunma sanayi, enerji üretim tesisleri ve ağır sanayiye yoğunlaşmıştır.

XGEN

GUNCEL PROJE REFERANSLARI

Güncel referans kataloğumuza ulaşmak için lütfen TIKLAYIN.

XGEN